Strona Główna BIP Strona Główna
STRONA GŁÓWNA
 

WITAMY NA STRONIE INTERNETOWEJ
WOJSKOWEJ KOMENDY UZUPEŁNIEŃ W RZESZOWIE   

   

Mamy nadzieję, że znajdziecie Państwo na naszej stronie wiele przydatnych informacji. Należy pamiętać, że materiały zamieszczone na stronie mają wyłącznie charakter informacyjny, a spełnienie wszelkich formalności wymaga osobistego stawiennictwa. Więcej informacji uzyskają Państwo telefonicznie lub po osobistej wizycie w Wojskowej Komendzie Uzupełnień.  

 

Adres:
Wojskowa Komenda Uzupełnień
w Rzeszowie
ul. Konopnickiej 5
35-211 Rzeszów
 e-mail: wkurzeszow@ron.mil.pl
Godziny urzędowania:
Poniedziałek:
Wtorek:
Środa:
Czwartek:
Piątek:
7.30 - 17.00
7.30 - 15.30
7.30 - 15.30
7.30 - 15.30
7.30 - 15.30

  Wojskowy Komendant Uzupełnień przyjmuje interesantów w sprawach skarg, wniosków i petycji w każdy poniedziałek w godz. 14:00 - 16:00


ZOSTAŃ SPECJALSEM !!!

Uprzejmie informujemy, iż rozpoczął się nabór kandydatów do Ośrodka Szkolenia w Jednostce Wojskowej Komandosów w Lublińcu. Informacje dotyczące procesu rekrutacji zamieszczone są w tym linku, a także w Wydziale Rekrutacji w Wojskowej Komendzie Uzupełnień w Rzeszowie. >>Więcej...<<


 


 JEŚLI JESTEŚ PO KWALIFIKACJI WOJSKOWEJ I POSIADASZ KATEGORIĘ ZDROWIA "A" I CHCESZ ZOSTAĆ ŻOŁNIERZEM RZESZOWSKIEGO BATALIONU OBRONY TERYTORIALNEJ, ZGŁOŚ SIĘ DO SŁUŻBY PRZYGOTOWAWCZEJ.

NAJBLIŻESZE SZKOLENIE W KORPUSIE SZEREGOWYCH ROZPOCZYNA SIĘ W STYCZNIU 2018 r. OSOBY ZAINTERESOWANE PEŁNIENIEM SŁUŻBY PRZYGOTOWAWCZEJ W/W TURNUSIE PROSIMY
O KONTAKT Z WOJSKOWĄ KOMENDĄ UZUPEŁNIEŃ W RZESZOWIE.


 


TRWA NABÓR NA 16 DNIOWE SZKOLENIE PODSTAWOWE W OKRESIE 09-24 WRZEŚNIA i 14-29 PAŹDZIERNIKA 2017 ROKU
  WKU w Rzeszowie przyjmuje wnioski o powołanie do terytorialnej służby wojskowej.

Ochotnicy zainteresowani rozpoczęciem terytorialnej służby wojskowej w 31 bOT (bez złożonej przysięgi wojskowej i przeszkolenia wojskowego)  i posiadający adres stałego zameldowania w Rzeszowie, powiecie rzeszowskim lub łańcuckim  proszeni są o składanie wniosków wraz z wymaganymi dokumentami (wzór wniosku LINK). Szczegóły dotyczące tsw i zasad  naboru znajdują się w zakładce WOT– (LINK)

  17-24 WRZEŚNIA (8 DNI) oraz 7-8 PAŹDZIERNIKA 2017 ROKU
  WKU w Rzeszowie przyjmuje wnioski ŻOŁNIERZY REZERWY o powołanie do terytorialnej służby wojskowej z terminem rozpoczęcia 17 września 2017 oraz 7 października 2017.

Ochotnicy zainteresowani rozpoczęciem terytorialnej służby wojskowej w 31 bOT (po złożonej przysiędze wojskowej i odbytym przeszkoleniu wojskowym)  i posiadający adres stałego zameldowania w Rzeszowie, powiecie rzeszowskim lub łańcuckim  proszeni są o składanie wniosków wraz z wymaganymi dokumentami do końca lipca (wzór wniosku LINK). Szczegóły dotyczące tsw i zasad  naboru znajdują się w zakładce WOT– (LINK)
UWAGA: LICZBA MIEJSC OGRANICZONA !!!

Informujemy, że zakończono zapisy na drugą edycję Samoobrony Kobiet.

Zapraszamy do systematycznego odwiedzania stron internetowych MON, WKU i WSzW, na których będą się ukazwyać informacje dotyczące II edycji zajęć.

Samoobrona Kobiet

Celem projektu Samoobrona Kobiet jest popularyzacja sytemu szkoleniowego z walki wręcz Sił Zbrojnych RP w środowisku cywilnym, zapoznanie kobiet ze sposobem realizacji zajęć z walki wręcz w bliskim kontakcie, nauka podstawowych technik samoobrony oraz doskonalenie opanowanych chwytów i obezwładnień z zakresu samoobrony.

 

W Wojskowej Komendzie Uzupełnień w Rzeszowie informację o samoobronie kobiet udzielane są pod  tel. 261 156 112; wkurzeszow@ron.mil.pl


  ĆWICZENIA WOJSKOWE W TRYBIE OCHOTNICZYM
Informujemy, że Wojskowa Komenda Uzupełnień w Rzeszowie przyjmuje wnioski o odbywanie ćwiczeń wojskowych żołnierzy rezerwy w trybie ochotniczym.
NABÓR NA KURSY OFICERSKIE I PODOFICERSKIE
ŻOŁNIERZY REZERWY W 2017R.
Informacje ogólne, Terminy kursów

VADEMECUM REZERWISTY
W związku z zainteresowaniem tematyką szkoleń rezerwy i realizacji świadczeń rzeczowych publikujemy odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania z obu obszarów.
(czytaj więcej)


  ZAPRASZAMY I ZACHĘCAMY DO PRZEGLĄDANIA I KORZYSTANIA
Z USŁUG STRONY INTERNETOWEJ
www.obywatel.gov.pl

Opublikowany na niej został pierwszy pakiet kart o najpopularniejszych usługach administracji rządowej napisany prostą polszczyzną.
Szczególnie polecamy zakładkę: Służba wojskowa

Wojskowy Komendant Uzupełnień zwraca się z prośbą o zgłaszanie rodziców, których troje i więcej dzieci pełniło czynną i zawodową służbę wojskową.
Informacje te przyczynią się do uhonorowania rodziców medalem "Za Zasługi Dla Obronności Kraju". Proszę o kontakt pocztowy lub na adres e-mail:
wkurzeszow@ron.mil.pl
 WYPŁATA ŚWIADCZEŃ REKOMPENSUJĄCYCH UTRACONE WYNAGRODZENIE
Z TYTUŁU ODBYTYCH ĆWICZEŃ WOJSKOWYCH