Strona Główna BIP Strona Główna
STRONA GŁÓWNA
 

WITAMY NA STRONIE INTERNETOWEJ
WOJSKOWEJ KOMENDY UZUPEŁNIEŃ W RZESZOWIE   

   

Mamy nadzieję, że znajdziecie Państwo na naszej stronie wiele przydatnych informacji. Należy pamiętać, że materiały zamieszczone na stronie mają wyłącznie charakter informacyjny, a spełnienie wszelkich formalności wymaga osobistego stawiennictwa. Więcej informacji uzyskają Państwo telefonicznie lub po osobistej wizycie w Wojskowej Komendzie Uzupełnień.  

 

Adres:
Wojskowa Komenda Uzupełnień
w Rzeszowie
ul. Konopnickiej 5
35-211 Rzeszów
 e-mail: wkurzeszow@ron.mil.pl
Godziny urzędowania:
Poniedziałek:
Wtorek:
Środa:
Czwartek:
Piątek:
7.30 - 17.00
7.30 - 15.30
7.30 - 15.30
7.30 - 15.30
7.30 - 15.30

  Wojskowy Komendant Uzupełnień przyjmuje interesantów w sprawach skarg, wniosków i petycji w każdy poniedziałek w godz. 14:00 - 16:00


NABÓR NA I TURNUS SŁUŻBY PRZYGOTOWAWCZEJ W 2018r.

Wojskowa Komenda Uzupełnień w Rzeszowie informuje, że od dnia 16 października 2017 r. przyjmuje wnioski kandydatów do służby przygotowawczej:

  •  na I turnus w korpusie szeregowych, który będzie trwał od 08 stycznia 2018 r. do 27 kwietnia 2018 r.
  • na I turnus w korpusie oficerów, który będzie trwał od 08 stycznia 2018 r. do 06 lipca 2018 r.

 Zachęcamy również osoby posiadające prawo jazdy kat. C i CE do odbycia służby przygotowawczej w tym okresie (uprawnienia te są preferowane przez JW podczas kwalifikacji do zawodowej służby wojskowej).

 Szczegóły dotyczące SP i zasad  naboru znajdują się w zakładce służba przygotowawcza


UWAGA! NOWE TERMINY SZKOLEŃ DLA OCHOTNIKÓW DO OBRONY TERYTORIALNEJ

TRWA NABÓR NA OSTANIE W TYM ROKU 16 DNIOWE SZKOLENIE PODSTAWOWE (dla osób bez przeszkolenia wojskowego) W OKRESIE 12-27 LISTOPADA 2017 r. ORAZ SZKOLENIE WYRÓWNAWCZE (dla żołnierzy rezerwy) W DNIACH 19-26 LISTOPADA 2017 r. 

WKU w Rzeszowie przyjmuje wnioski o powołanie do terytorialnej służby wojskowej. Ochotnicy zainteresowani rozpoczęciem terytorialnej służby wojskowej w 31 Batalionie Lekkiej Piechoty w Rzeszowie (bez złożonej przysięgi wojskowej i przeszkolenia wojskowego oraz żołnierzy rezerwy), posiadający adres stałego zameldowania w Rzeszowie, powiecie rzeszowskim lub łańcuckim  proszeni są o składanie wniosków wraz z wymaganymi dokumentami (wzór wniosku LINK). Szczegóły dotyczące tsw i zasad  naboru znajdują się w zakładce WOT– (LINK)


UWAGA: LICZBA MIEJSC OGRANICZONA !!!


UWAGA
ROZOPOCZĄŁ SIĘ NABÓR DO SZKOŁY PODOFICERSKIEJ W POZNANIU NA POTRZREBY WOJSK OBRONY TERYTORIALNEJ.
Wnioski należy składać w Wojskowej Komendzie Uzupełnień do 15 listopada 2017r.
 

 


 JEŚLI JESTEŚ PO KWALIFIKACJI WOJSKOWEJ I POSIADASZ KATEGORIĘ ZDROWIA "A" I CHCESZ ZOSTAĆ ŻOŁNIERZEM RZESZOWSKIEGO BATALIONU OBRONY TERYTORIALNEJ, ZGŁOŚ SIĘ DO SŁUŻBY PRZYGOTOWAWCZEJ.

NAJBLIŻESZE SZKOLENIE W KORPUSIE SZEREGOWYCH ROZPOCZYNA SIĘ W STYCZNIU 2018 r. OSOBY ZAINTERESOWANE PEŁNIENIEM SŁUŻBY PRZYGOTOWAWCZEJ W/W TURNUSIE PROSIMY
O KONTAKT Z WOJSKOWĄ KOMENDĄ UZUPEŁNIEŃ W RZESZOWIE.


 


  ĆWICZENIA WOJSKOWE W TRYBIE OCHOTNICZYM

Informujemy, że Wojskowa Komenda Uzupełnień w Rzeszowie przyjmuje wnioski o odbywanie ćwiczeń wojskowych żołnierzy rezerwy w trybie ochotniczym.
NABÓR NA KURSY OFICERSKIE I PODOFICERSKIE
ŻOŁNIERZY REZERWY W 2017R.
Informacje ogólne, Terminy kursów

VADEMECUM REZERWISTY
W związku z zainteresowaniem tematyką szkoleń rezerwy i realizacji świadczeń rzeczowych publikujemy odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania z obu obszarów.
(czytaj więcej)


  ZAPRASZAMY I ZACHĘCAMY DO PRZEGLĄDANIA I KORZYSTANIA
Z USŁUG STRONY INTERNETOWEJ
www.obywatel.gov.pl

Opublikowany na niej został pierwszy pakiet kart o najpopularniejszych usługach administracji rządowej napisany prostą polszczyzną.
Szczególnie polecamy zakładkę: Służba wojskowa

Wojskowy Komendant Uzupełnień zwraca się z prośbą o zgłaszanie rodziców, których troje i więcej dzieci pełniło czynną i zawodową służbę wojskową.
Informacje te przyczynią się do uhonorowania rodziców medalem "Za Zasługi Dla Obronności Kraju". Proszę o kontakt pocztowy lub na adres e-mail:
wkurzeszow@ron.mil.pl
 WYPŁATA ŚWIADCZEŃ REKOMPENSUJĄCYCH UTRACONE WYNAGRODZENIE

Z TYTUŁU ODBYTYCH ĆWICZEŃ WOJSKOWYCH