Strona Główna BIP Strona Główna
STRONA GŁÓWNA
 

WITAMY NA STRONIE INTERNETOWEJ
WOJSKOWEJ KOMENDY UZUPEŁNIEŃ W RZESZOWIE   

   

Mamy nadzieję, że znajdziecie Państwo na naszej stronie wiele przydatnych informacji. Należy pamiętać, że materiały zamieszczone na stronie mają wyłącznie charakter informacyjny, a spełnienie wszelkich formalności wymaga osobistego stawiennictwa. Więcej informacji uzyskają Państwo telefonicznie lub po osobistej wizycie w Wojskowej Komendzie Uzupełnień.  

 

Adres:
Wojskowa Komenda Uzupełnień
w Rzeszowie
ul. Konopnickiej 5
35-211 Rzeszów
 e-mail: wkurzeszow@wp.mil.pl
Godziny urzędowania:
Poniedziałek:
Wtorek:
Środa:
Czwartek:
Piątek:
7.30 - 17.00
7.30 - 15.30
7.30 - 15.30
7.30 - 15.30
7.30 - 15.30

 

 Wojskowy Komendant Uzupełnień przyjmuje interesantów w sprawach skarg, wniosków i petycji w każdy poniedziałek w godz. 14:00 - 16:00


UWAGA
Informuję, że w maju 2016 r. rozpocznie się II turnus służby przygotowawczej w korpusie szeregowych. Osoby zainteresowane pełnieniem służby przygotowawczej w/w turnusie prosimy o kontakt telefoniczny z Wojskową Komenda Uzupełnień w Rzeszowie (tel. 261 156 119, 261 156 102) lub osobisty do dnia 08.04.2016 r.
Rozmowy kwalifikacyjne dla kandydatów prowadzone są w dniach od 29.03.2016 r. do 08.04.2016 r. w godzinach od 08:00 do 13:00 w pokoju nr 108.
Szkolenie w ramach służby przygotowawczej będzie trwało od 04.05.2016 r. do 26.08.2016 r.


     ĆWICZENIA WOJSKOWE W TRYBIE OCHOTNICZYM

Informujemy, że Wojskowa Komenda Uzupełnień w Rzeszowie przyjmuje wnioski o odbywanie ćwiczeń wojskowych żołnierzy rezerwy w trybie ochotniczym. szczegóły>>


Nabór na kursy oficerskie i podoficerskie żołnierzy rezerwy w 2016r, szczegóły w linku; Informacje ogólne, Terminy kursów
VADEMECUM REZERWISTY - W związku z zainteresowaniem tematyką szkoleń rezerwy i realizacji świadczeń rzeczowych publikujemy odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania z obu obszarów.


Dostępna jest strona internetowa: www.obywatel.gov.pl

Opublikowany na niej został pierwszy pakiet kart o najpopularniejszych usługach administracji rządowej napisany prostą polszczyzną.

Zachęcamy Was do odwiedzin, korzystania z serwisu. Szczególnie polecamy zakładkę: Służba wojskowa

Czym jest OBYWATEL.GOV.PL?

Każdą sprawę, którą chcesz załatwić w urzędzie, traktujemy jak usługę, którą wykonujemy dla Ciebie. Chcemy, żebyś załatwił tę sprawę szybko i sprawnie, dlatego zbieramy nasze usługi w jednym miejscu. Opisujemy w prosty i przystępny sposób, co musisz zrobić, co przygotować, gdzie pójść, a co możesz załatwić bez wychodzenia z domu. Wszystko po to, abyś nie tracił czasu. OBYWATEL.GOV.PL to dobre źródło informacji o usługach, które państwo świadczy dla Ciebie. Obecnie znajdziesz tu kilkadziesiąt najpopularniejszych usług świadczonych przez administrację publiczną.Wojskowy Komendant Uzupełnień zwraca się z prośbą o zgłaszanie rodziców, których troje i więcej dzieci pełniło czynną i zawodową służbę wojskową. Informacje te przyczynią się do uhonorowania rodziców medalem "Za Zasługi Dla Obronności Kraju". Proszę o kontakt pocztowy lub na adres e-mail: wkurzeszow@wp.mil.plCZAS OCHOTNIKÓW


Od 1 marca każdy mężczyzna podlegający powszechnemu obowiązkowi obrony może ochotniczo zgłaszać się do swojej macierzystej Wojskowej Komendy Uzupełnień, by złożyć akces do odbycia szkolenia wojskowego. Taką samą deklarację mogą składać także kobiety zainteresowane odbyciem szkolenia.
szczegóły >>


     UDZIELANIE INFORMACJI NA KORESPONDENCJĘ OTRZYMYWANĄ DROGĄ ELEKTRONICZNĄ

Wojskowa Komenda Uzupełnień w Rzeszowie informuje, że udziela odpowiedzi na korespondencję otrzymywaną pocztą elektroniczną, która spełnia wymogi określone w art.63 §2 ustawy z snia 14 czerwca 1960r. Kodeks Postępowania Administracyjnego (tekst jednolity Dz. U. z 2013r. poz. 267 z poźn. zm.), którego brzmienie jest następujące:

"Podanie powinno zawierać conajmniej wskazanie osoby od której pochodzi, jej adres i żądanie oraz czynić zadość innym wymaganiom ustalonym w przepisach szcególnych".


Oznacza to, że treść kierowanej korespondencji powinna zawierać conajmniej wskazanie:

  • osoby (imienia i nazwiska) od której pochodzi;
  • adresu (kodu pocztowego, miejscowości, ulicy i nr domu) tej osoby;
  • przedmiotu sprawy, której dotyczy.

Korespondencja otrzymana pocztą elektroniczną, która nie spełnia powyższych wymogów pozostanie bez odpowiedzi.


SZKOLENIE KURSOWE KADRY REZERWY

szczegóły: http://rzeszow.wku.wp.mil.pl/pl/8692.html


  WYPŁATA ŚWIADCZEŃ REKOMPENSUJĄCYCH UTRACONE WYNAGRODZENIE Z TYTUŁU ODBYTYCH ĆWICZEŃ WOJSKOWYCH

szczegóły: http://rzeszow.wku.wp.mil.pl/pl/5386_13260.html